Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular

 

Aldığım ürün ne zaman teslim edilir?

Kargo Süresi : Hataybook.com olarak satın aldığınız ürünleri genellikle mümkün olabildiğince aynı gün veya ertesi gün kargoya vermekteyiz. Aksi takdirde ürünlerinizi kargoya verme sürecimiz maksimum 2-3 gündür.

Akşam verdiğim siparişler ne zaman kargoya verilir ?

Kargo Süresi : Hataybook.com üzerinden akşam satın aldığınız ürünleri genellikle ertesi gün kargoya vermekteyiz. Aksi takdirde ürünlerinizi kargoya verme sürecimiz maksimum 2-3 gündür.

Hangi kargo şirketi ile çalışmaktasınız?

Hataybook.com anlaşmalı kargo şirketleri Aras Kargo ve Yurtiçi Kargo’dur.

Kargo işlemleri için ücret ödeyecek miyim?

Ürünlerimizin çoğu kargo ücretsiz olarak fiyatlandırılmıştır. Hataybook.com üzerinden aldığınız 40 TL ve üzeri tüm ürünlerde kargo ücretsizdir.

İade kargosu için ücret ödeyecek miyim?

Anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları ile gönderim sağlanması durumunda iade ücreti ödemezsiniz. Anlaşmamız dışındaki gönderdiğiniz kargo firmaları için ödeme size ait olacaktır.

Kapıda ödeme var mı? Ücretlendirilmesi nasıldır ?

Şuan için kapıda ödeme mümkün değildir. En kısa zamanda bu hizmeti vermeye başlayacağız.

Haftasonu ve tatil günlerinde verdiğim siparişler ne zaman kargoya verilir ?

Haftasonu ve tatil günlerinde verdiğiniz siparişler takip eden ilk iş günü içinde kargoya verilir. Cumartesi ve Pazar günleri hariç saat 15:00’a kadar olan siparişler aynı gün kargo yapılır.

Siparişlerimin sevkiyat durumunu nereden takip edebilirim?

Hesabım bölümündeki “Siparişlerim” sayfasından tüm siparişlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

Siparişimi tamamladıktan sonra kargo bilgilerimi nasıl takip edeceğim?

“Siparişlerim” sayfasından ilgili siparişinizi görüntüleyip “Kargom Nerede” linkine tıklayarak statüsünü görebilirsiniz. Siparişiniz kargoya verildiği anda tarafınıza e-mail ile bilgi geçilecektir.

Sipariş teslimat adresimi değiştirmek istiyorum, nasıl yapabilirim?

“Sipariş adresinizi “Hesabım” sayfasında bulunan “Adres Defterim” bölümünden değiştirebilir ya da satın alma işlemi sırasında “Yeni Adres Tanımlamak İstiyorum” butonunu işaretleyerek yeni adresinizi tanımlayabilirsiniz. Bu adres o andan sonraki siparişinizde teslimat adresi olarak çıkacaktır. Sipariş verme işlemi sırasında ilgili sipariş için teslimat adresini değiştirebilirsiniz.

Siparişim ben yokken eve gelmiş ne yapmalıyım?

Kargo firması siparişinizi belirtmiş olduğunuz adrese teslim eder. Adresinizde bulunmamanız durumunda paketinizi en yakın şubeden alabileceğinize dair bir not bırakır. Üç gün içerisinde paketinizi kargo şubesinden almamanız durumunda siparişiniz geri döner.

Kargonuzu alırken nelere dikkat edilmeli?

Kargonuzu teslim almadan önce lütfen hem dış ambalajını, hem de içini kargo personelinin yanında açarak kontrol ediniz. Kargonun ezik, yırtılmış, kırılmış, paslı vb. gibi hasarlı olduğu durumlarda, kargo görevlisine mutlaka hasar tespit tutanağı tutturunuz ve bu tutanakla birlikte, kargoyu teslim almadan iadesini isteyiniz. Teslim aldığınız ürünlerin orijinal ambalajlarını atmayınız. İade veya değiştirme yaparken bu orijinal ambalajla geri gönderiniz.